Oldal kiválasztása

Így kezdődött… 

A Wuczli legidősebb húgommal, Sárával közös ötletként jött létre. Célunk, hogy egészséges alapanyagokból olyan játékokat készítsünk kutyáknak, ami mentális kihívást jelent számukra, fejleszti problémamegoldó képességüket, és lefárasztja őket fejben is.

Sára ipari termék- és formatervező, faipari technikus, én Ráhel, pedig lelkes kutyás – átmenetileg sajnos kutya nélkül, de ez egy külön történet. Amikor 2017-ben megérkezett hozzám a kiskutyám, a gyönyörű ridgeback kislány, Mwamba, Sárával már beszéltünk róla, hogy kéne közösen kutyás játékokat csinálni fából, de akkor ezen a ponton el is akadt a dolog.

Az események 2020-ban pörögtek fel, amikor letisztult a kép, hogy konkrétan mit is szeretnénk csinálni:

egészséges kutyafejlesztő játékokat gyártani, fából.

Gazdiként volt szerencsém kutya logikai játékokhoz, megtapasztalhattam az előnyeit és hátrányait ennek a termékfajtának, így ezekből a tapasztalatokból kiindulva kezdtünk el olyan játékokat fejleszteni, ami a lehető legjobbat nyújtja a kutyáknak és gazdáiknak egyaránt.

Mitől egészséges?

A logikai játékok többnyire műanyagból vagy „fából” készülnek. Ám a faként árult termékek – mint ahogy arra Sára felhívta a figyelmemet – legtöbbször valójában MDF-ből vannak. Ez formaldehid tartalmú műgyantával préselt farostlemezt jelent.

Természetesen az ebből készült termékeknek meg kell felelnie különböző egészségügyi határértékeknek, előírásoknak, de akkor sem hagyott nyugodni a gondolat, hogy a kutyám tulajdonképpen mérgező anyaggal összetapasztott fát rágcsál, nyalogat, miközben igyekszik hozzáférni a játékba rejtett jutalom falathoz. A logikai játék ötlete Sára fantáziáját is beindította, így jött az elhatározás, hogy készítsünk játékokat tömör fából.

A fa, természetes anyag lévén környezetbarát. Rugalmasabb, mint a műanyag, így kisebb a törés, meghibásodás veszélye. A könnyű tisztíthatóság és a tartósság érdekében pedig olyan, szelíd kémiai technológiák alkalmazásával, kizárólag természetes, megújuló nyersanyagokból készült anyaggal felület kezeljük, ami a legszigorúbb egészségügyi és környezetvédelmi elvárásoknak is megfelel – így csecsemők, kisgyermekek számára készített játékoknál, tárgyaknál, valamint élelmiszerekkel érintkező tárgyak kezelésénél alkalmazzák.

Logikai játékaink tehát nem csak a kutyák számára egészségesek, hanem környezetbarátak is!

Kutyafejlesztő?

Kutyásként több olyan sztorival is találkoztam, ahol a fárasztó – vagy legalább is annak tűnő – labdázás, sétálás után a kutya ugyanúgy pörög tovább, mint előtte, esetleg még a lakást is szétszedi, mert nem fáradt el. Ezek egyértelmű bizonyítékok arra, hogy a kutyának alapvető szükséglete nem csak a fizikai, de a mentális foglalkoztatás, lefárasztás is.

A téma elkezdett érdekelni, így beleástam magam a szakirodalomba, beszélgettem nálam jóval tapasztaltabb kutyásokkal – gazdival, oktatóval, állatorvossal – és sok olyan érdekességre bukkantam, ami egyértelműen meggyőzött arról, hogy a logikai játékok hasznos szerepet tölthetnek be egy kutya életében.

Ezekről a későbbiekben külön blogbejegyzést is fogunk írni, de hogy a legfontosabbakat említsük, a mentális foglalkoztatás, így a logikai játékok:

  • fejlesztik a kutya IQ-ját, ez által többek között a problémamegoldó képességét is;
  • megdolgoztatják a kutya agyát, amivel az esetleges időskori „kutya Alzheimer” is késleltethető;
  • intenzív koncentrációt igénylő játékként lefárasztják a kutyát, így kapóra jön, ha a rossz idő, vagy időhiány miatt kevesebbet tudunk kutyát sétáltatni;
  • fejlesztik a kutyánkkal való kapcsolatot, mivel a közös játék minőségi időtöltést jelent.

Mit jelent a Wuczli?

Tulajdonképpen semmit, de mégis mindent. 😊

Az eredeti ötlet az volt, hogy különlegesen hangzó nevünk legyen, aminek jó jelentése van. Mint a kutyámnál, Mwambánál, ami szuahéliül sziklát jelent. De a családon, barátokon kívül már ez is sokszor okoz fennakadást, az emberek fele ugyanis Mambának, vagy Bambának hallja, az amúgy teljesen magyarosan csak „Vambának” ejtett nevet. (Hivatalosan amúgy így kéne ejteni: Mwamba.)

Ezt a koncepciót tehát elvetettük. Következő lépésként vetődött fel a kutyám beceneveinek gondolata – amiből közel annyi van, mint az angol-szuahéli szótár szavai összesen. A bébike, bambi, bambinnyó, vucedli, vambi …… közül végül a vucli, azaz Wuczli lett a befutó. W, mert Mwamba is W-vel írandó, CZ pedig a vezetéknevünk kezdőbetűi miatt.

Úgyhogy, bár magának a szónak nincs konkrét jelentése, a Wuczliban valójában benne van az egész családunk, kétlábúak és a négylábú egyaránt.

Természetesen a logónk is szorosan kötődik a névadónkhoz: a mintaként szolgáló eredeti kép Mwambát ábrázolja 3 hónapos korában.

Ez még csak a kezdet…

Jelenleg a történetünk elején járunk: játékaink termékfejlesztés alatt állnak. De minden erőnkkel, szaktudásunkkal és tapasztalatunkkal azon vagyunk, hogy minél hamarabb, a lehető legjobb logikai játékokkal tudjunk meglepni titeket.

Célunk, hogy egészséges, tartós, minőségi termékeinkkel egy boldogabb kutya-gazda kapcsolathoz járuljunk hozzá.

A folyamatban pedig most, és később is nagyban építünk a ti véleményetekre! Meggyőződésünk, hogy mindig van mit tanulni, mindig van hova fejlődni, ehhez pedig a leghasznosabb információt a játékot használó gazdák és kutyáik adhatnak. Éppen ezért örömmel vesszük, ha megírjátok nekünk a hello@wuczli.hu email címre észrevételeiteket, ötleteiteket, igényeiteket, amiket a tervezési folyamatban felhasználhatunk.

 

Honlapunkon rendszeresen posztolunk cikkeket kutyák gondolkodásáról, kutyajátékokról és egyéb kapcsolódó, izgalmas témákról, valamint beszámolunk a munka előrehaladásáról is, hogy jobban megismerhessetek minket. Ha első kézből szeretnétek ezekről értesülni, iratkozzatok fel a gombra, vagy IDE kattintva, és kövessetek minket Facebookon és Instagramon! 🙂